Proteinová canna paste- PURISTA z konopných semen LEXACO ® V přípravě /Proč užívat výrobky z konopného semene nebo konopné semeno samotné?

 

0,00 Kč
nezahrnuje cenu dopravy

Je k neuvěření, kolik životu potřebných látek lze nalézt v těchto malých semínkách. Není proto divu, že je do svého jídelníčku zařazují pouze sportovci, ale i lidé, kteří chtějí svému tělu dopřát opravdu zdravou a vyváženou stravu. Stále více konzumentů konopných semen, je užívá pro jejich blahodárné zdravotní účinky zejména na kůži a kloubní problémy. Pokud bychom před vás položili jedno konopné semínko loupané a menší kus steaku a otázka by zněla, co má podle vás více proteinů, většina z vás by asi ukázala na kus masa. Opak je ale pravdou. Tato malá semínka jsou pokladnicí vysoké hustoty živin. Abychom, vše uvedli na pravou míru, znamená to, že semínka mají v sobě vysoké množství stravitelného proteinu v obzvlášť hodnotné formě. Z procentuálního hlediska bychom mohli popsat složení konopného semínka zhruba takto: 25% proteinů, 31% tuků a 34% sacharidů. K tomu přičteme obsah 20 různých aminokyselin, z čehož 8 esenciálních. Z vitamínů A, B1, B2, B3, B6, C, E, a F. A především vysoké zastoupení vitamínů skupiny B příznivě ovlivňuje naší nervovou soustavu, osvěžují mysl, zlepšují koncentraci a odstraňují přicházející únavu. Konopné semínko je bohaté také na minerály, například železo, fosfor, vápník, hořčík, zinek, chrom, stříbro, síru, draslík a mnoho dalších. Konopné semínko je jedním z nejlepších zdrojů esenciálních mastných kyselin s perfektním poměrem omega -3- linolenové kyseliny a omega - 6 - linolové kyseliny v poměru 3:1, což je dobré pro posílení imunitního systému. V neposlední řadě je také důležité zmínit obsah chlorofylu a lecitinu.

                                                             Obsah:

Tabulka 1. hrubá analýza konopného semene ( cannabis sativa )

Položka Obsah ( % )

Voda 03.07 %

Tuky 32.21 %

Bílkoviny 23.90 %

Nevstřebatelná vláknina 04.32 %

Vláknina 17.30 %

Uhlohydráty 28.50 %

Semínko konopí:

jehož profil aminokyselin se nejvíce podobá tomu lidskému, má jednu z nejvyšších biologických hodnot vůbec

má vysoký obsah omega - 6 - a omega - 3 a relativně vysoký obsah fytosterolu = je činí prospěšnými pro kardiovaskulární zdraví a snížení buněčné proliferace spojené s aterosklerózou

je dobrým zdrojem kyseliny gama linolové ( GLA ) - GLA je omega - 6 mastná kyselina.

- Omega- 6 mastné kyseliny se považují za esenciální mastné kyseliny. Jsou nezbytné pro lidské zdraví, ale tělo je nedokáže samo vytvořit. Musíte ji do těla dostat přes jídlo. Spolu s omega - 3 mastnými kyselinami hrají omega - 6 mastné kyseliny rozhodující úlohu v mozkových funkcích a jeho normálním růstu a vývoji. - GLA a vitamín D prospěšné při prevenci a léčbě ostereoporezi, autoimunitních onemocnění (např. lupénka, revmatoidní artritida, astma a další) - GLA rovněž pomáhá při hyperaktivní poruše pozornosti, udržování zdravé hmotnosti, diabetická neuropatii, premenstruačním syndromu ( PMS ), úspěšné léčbě rakoviny prsu.

podporuje organismus především v období s vysokou fyzickou a psychickou zátěží. Reguluje hladinu cholesterolu v krvi. Podporuje imunitní systém, a to hlavně díky vysokému obsahu globulinového proteinu. Tyto látky zajišťují dostatek prostředků k tvorbě globulinů v těle, které chrání naše tělo před útoky cizích organismů a pomáhají vytvářet protilátky.

zlepšuje a udržuje zdravou pleť, tím pádem pomáhá při kožních onemocnění jako je lupénka, vyrážka nebo atopický ekzém.

reguluje cholesterol a slouží jako prevence proti kardiovaskulárním chorobám

podporuje imunitní systém

podpůrný prostředek při léčbě rakoviny, AIDS, kožních problémů, vředů, astmatu, artritidě

vysoký obsah proteinů, vitamínů, minerálů, bílkovin, vlákniny a dalších živin.

podporuje nervovou soustavu, zlepšuje paměť, osvěžuje mysl

Esenciální mastné kyseliny jsou schopny zvrátit:

šupinaté kožní poruchy
revmatismus
zánět
cukrovku
nadměrnou ztrátu epidermální vody
svědění a špatně hojitelné rány = prospěšné pro atopický ekzém a psoriázu

Olej ze semen se také používá v barvách, šamponech a mýdle. Olej se také používá v kosmetice a přípravcích pro péči o tělo a jeho účinky jsou antimikrobiální, protizánětlivé a proti stárnutí, podporuje rovnováhu pH kůže a úroveň vlhkosti.