AMELIA TOKARSKA                                                                                                       

AMELIA TOKARSKA - HARFA

(1995) začala hrát na harfu v sedmi letech ve třídě prof. Ewy Jaślar-Walickiej. Ve svých studiích pokračovala na Královské konzervatoři v Bruselu ve třídě prof. Jany Bouškové, u které úspěšně absolvovala i magisterské studium na Akademii múzických umění v Praze.

V akademickém roce 2013/2014 získala stipendium ministerstva kultury a národního dědictví za umělecké úspěchy. Ve stejném roce ji Komise World Harp Congress vybrala jako jednu z 24 mladých harfistů z celého světa do programu Focus on Youth, v rámci kterého se zúčastnila XII. Světového kongresu harfistů v Sydney.

Amelia je laureátkou četných státních a mezinárodních soutěží. Díky vítězství v interpretační soutěži Jeunesse musicales vystoupí v roce 2020 sólově s Janáčkovou filharmonií Ostrava.

V letech 2016 - 2018 byla Amelia členkou Orchestrální akademie Filharmonie Brno, kam je nadále zvána ke spolupráci. Amelia je pravidelně zvána ke spolupráci s mnoha českými i zahraničními orchestry jako jsou Filharmonie Hradec Králové, Národní divadlo moravskoslezské, Philharmonisches Kammerorchester Berlin, Collegium Musicum Summer Orchestra Academy Pommersfelden Culture, Filharmonií Czestochova B. Hubermana či International Lutosławski Youth Orchestra. V současnosti působí jako sóloharfistka Filharmonie Bohuslava Martinů ve Zlíně. V Akademii komorní hudby vedenou Tomášem Jamníkem se seznámila s flétnistkou Sylvií Schelingerovou, se kterou vystupují na koncertech v Čechách a v Polsku.