Spolupráce a podpora projektu LEXACO®. Zastoupení       REART  je v  přípravě. Česká firma vyvinula speciální         přípravek z konopných semínek. Unikátní proteinová pasta .

                     LEXACO ®. Stránky prodej potravin léčivého produkt Canna Paste.                                TBD.  Děkujeme

Výroba a prodej potravin z konopných semen 

 - loupaná konopná semena - konopný olej 

 - konopný protein 

 - proteinová pasta z konopných semen DOPORUČUJEME


Can na Paste                                                                              Canna Paste   

                                                                    Canna Paste

          Proč užívat výrobky z konopného semene nebo konopné semeno samotné?

Je k neuvěření, kolik životu potřebných látek lze nalézt v těchto malých semínkách. Není proto divu, že je do svého jídelníčku zařazují pouze sportovci, ale i lidé, kteří  chtějí svému tělu dopřát opravdu zdravou a vyváženou stravu. Stále více konzumentů konopných semen, je užívá pro jejich blahodárné zdravotní účinky zejména na kůži a kloubní problémy.                                                                   Pokud bychom před vás položili jedno konopné semínko loupané a menší kus steaku a otázka by zněla, co má podle vás více proteinů, většina z vás by asi ukázala na kus masa. Opak je ale pravdou. Tato malá semínka jsou pokladnicí vysoké hustoty živin. Abychom, vše uvedli na pravou míru, znamená to, že semínka mají v sobě vysoké množství stravitelného proteinu v obzvlášť  hodnotné formě. Z procentuálního hlediska bychom mohli popsat složení konopného semínka zhruba takto:                                                                                                    25% proteinů, 31% tuků a 34% sacharidů. K tomu přičteme obsah 20 různých aminokyselin, z čehož 8 esenciálních. Z vitamínů A, B1, B2, B3, B6, C, E, a F. A především vysoké zastoupení vitamínů skupiny B příznivě ovlivňuje naší nervovou soustavu, osvěžují mysl, zlepšují koncentraci a odstraňují přicházející únavu. Konopné semínko je bohaté také na minerály, například železo, fosfor, vápník, hořčík,  zinek, chrom, stříbro, síru, draslík a mnoho dalších.                             Konopné semínko je jedním z nejlepších zdrojů esenciálních mastných kyselin s perfektním poměrem omega -3- linolenové kyseliny a omega - 6 - linolové kyseliny v poměru 3:1, což je dobré pro posílení imunitního systému. V neposlední řadě je také důležité zmínit obsah chlorofylu a lecitinu.


Obsah:

Tabulka 1.  hrubá analýza konopného semene ( cannabis sativa )

Položka                                             Obsah ( % )

Voda                                                      03.07 %

Tuky                                                       32.21 %

Bílkoviny                                               23.90 %

Nevstřebatelná vláknina                     04.32 %

Vláknina                                                17.30 %

Uhlohydráty                                         28.50 %


Semínko konopí:

 •  jehož profil aminokyselin se nejvíce podobá tomu lidskému, má jednu z nejvyšších biologických hodnot vůbec
 • má vysoký obsah omega - 6 - a omega - 3 a relativně vysoký obsah fytosterolu = je činí prospěšnými pro kardiovaskulární zdraví a snížení buněčné proliferace spojené s aterosklerózou
 • je dobrým zdrojem kyseliny gama linolové ( GLA ) - GLA je omega - 6 mastná kyselina. 
 •      - Omega- 6 mastné kyseliny se považují za esenciální mastné kyseliny.                                       Jsou nezbytné pro lidské zdraví, ale tělo je nedokáže samo vytvořit.                                       Musíte ji do těla dostat přes jídlo. Spolu s omega - 3 mastnými kyselinami hrají                       omega  - 6 mastné kyseliny rozhodující úlohu v mozkových funkcích a jeho                             normálním  růstu a vývoji.                                                                                                              - GLA a  vitamín D prospěšné při prevenci a léčbě osteoporózi, autoimunitních                          onemocnění (např. lupénka, revmatoidní artritida, astma  a další)                                           - GLA rovněž pomáhá při hyperaktivní poruše pozornosti, udržování zdravé                             hmotnosti,  diabetická neuropatii, premenstruačním syndromu ( PMS ), úspěšné                   léčbě rakoviny prsu.
 • podporuje organismus především v období s vysokou fyzickou a psychickou zátěží. Reguluje hladinu cholesterolu v krvi. Podporuje imunitní systém, a to hlavně díky vysokému obsahu globulinového proteinu. Tyto látky zajišťují dostatek prostředků k tvorbě globulinů v těle, které chrání naše tělo před útoky cizích organismů a pomáhají vytvářet protilátky.
 • zlepšuje a udržuje zdravou pleť, tím pádem pomáhá při kožních onemocnění jako je lupénka, vyrážka nebo atopický ekzém.
 • reguluje cholesterol a slouží jako prevence proti kardiovaskulárním chorobám
 • podporuje imunitní systém
 • podpůrný prostředek při léčbě rakoviny, AIDS, kožních problémů, vředů, astmatu, artritidě
 • vysoký obsah proteinů, vitamínů,  minerálů, bílkovin,  vlákniny a dalších živin.
 • podporuje nervovou soustavu, zlepšuje paměť, osvěžuje mysl

Esenciální mastné kyseliny jsou schopny zvrátit:

 • šupinaté kožní poruchy
 • revmatismus
 • zánět
 • cukrovku
 • nadměrnou ztrátu epidermální vody
 • svědění a špatně hojitelné rány =  prospěšné pro atopický ekzém a psoriázu


Olej ze semen se také používá v barvách, šamponech a mýdle. Olej se také používá v kosmetice a přípravcích pro péči o tělo a jeho účinky jsou antimikrobiální, protizánětlivé a proti stárnutí, podporuje rovnováhu pH kůže a úroveň vlhkosti.